Początek przygody z rakietami

czyli zaczynamy zabawę!
SzymeQ
*
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2020, 13:36

Początek przygody z rakietami

Post autor: SzymeQ »

Witam, chciałbym rozpocząć swoją przygodę z konstruowaniem rakiet. Mam 15 lat i aktualnie chodzę do liceum o profilu matematyczno fizycznym i szukam osoby która pomogłaby mi wejść w świat konstrukcji własnych rakiet. Zależałoby mi nie tylko na wiedzy praktycznej ale także teoretycznej np. dotyczącej koniecznych obliczeń. Widziałem w internecie dużo filmów z rakietami napędzanymi silnikami z saletry potasowej jednak na nich widać, że to leci tylko po to żeby lecieć, mi by zależało na tworzeniu rakiet które będą bardziej skomplikowane jednak w internecie można znaleźć wiele sprzecznych informacji. Miejsce zamieszkania nie ma tu dużego znaczenia, bo bardziej chodzi mi o konsultacje przez internet ale spotkać się też kiedyś można.
Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź :D
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Początek przygody z rakietami

Post autor: placydo »

Hej,

Silnik to nie rakieta. Możesz zrobić "skomplikowana" rakietę i włożyć do niej jaki chcesz silnik (o ile będzie pasował).
Wal pytaniami tutaj to nie zginą!
SzymeQ
*
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2020, 13:36

Re: Początek przygody z rakietami

Post autor: SzymeQ »

Generalnie zależałoby mi na zrobieniu tyle rzeczy ile się da samemu, ale jestem w tym temacie całkowicie zielony, chciałbym się dowiedzieć jak zrobić swoją pierwszą rakietę i jak ma wyglądać cały proces
Tomi
**
Posty: 40
Rejestracja: środa, 26 sie 2015, 11:28

Re: Początek przygody z rakietami

Post autor: Tomi »

Witamy!

Na poczatek najlepiej przejrzec dzialy forum jak “wlasnorecznie wykonane modele rakiet” i “modelarstwo rakietowe dla poczatkujacych”. Szczerze jest to skarbnica wiedzy gdzie dowiesz sie jak wykonac poszczegolne elementy rakiety i rozne techniki ich wykonywania. Z prostych materialow i narzedzi dostepnych praktycznie w kazdym domu minimalnym nakladem finansowym i wlasna praca mozesz wykonac naprawde ciekawy projekt. Zaopatrz sie w program OpenRocket gdzie bedziesz mogl projektowac modele i symulowac starty. Zastanow sie rowniez czy na poczatek jednak nie warto zaczac na “kupnych” tanich silnikach dostepnych na rynku stworzyc prosty model, a pozniej wraz z nabieraniem wiedzy zastanowic sie nad skonstruowaniem wlasnego. Ja ze wzgledu na to iz przebywam od ponad 13 lat w UK i tutejsze prawo musze uzywac certyfikowanych silnikow ale wszystko pozostale wykonuje wlasnorecznie, prostymi technikami, latwodostepnymi i tanimi materialami. Zycze powodzenia i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
forsker
**
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 5 lip 2014, 12:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Początek przygody z rakietami

Post autor: forsker »

Polecam kupic sobie prosty zestaw gotowego modelu np. "Rakieta modelarska "SATURN" z 2 silnikami" za 55zl. To na poczatek. Jak sie spodoba to mozna isc dalej.

www.youtube.com/watch?v=7zsYmHBD2z4
ODPOWIEDZ