Pierwszy film z pokładu

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
wojteks
**
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 4 sie 2014, 16:21

Pierwszy film z pokładu

Post autor: wojteks »

Cześć,

To mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się przywitać i pokazać swój pierwszy film z pokładu. Zdaję sobie sprawę że nie takie rzeczy tu ludzie robią, ale to na początek.

Mam nadzieję że zainspiruję kogoś tym że można bez jakiś wielkich konstrukcji nagrać film z pokładu.

https://drive.google.com/open?id=0B7haE ... authuser=0

Rakieta - sklepowa gotowa rakieta ( tylko stateczniki wymienione na plastikowe sklepowe - orginalne balsowe poległy)

Silniczek A8-3 - bo u mnie trudno o jakieś większe pole :sad:

Kamerka chińska (za ok 130 zł) - sprawdzona w kopterach poniżej namiar.

Kamerka jest przyklejona do korpusu rakiety na zewnątrz (!) klejem na gorąco, po drugiej stronie jest obudowa takiej samej kamery z wypełnieniem o takiej samej wadze. Kamerka waży 19 g + 19g ta atrapa po drugiej stronie. Aerodynamika "poprawiona" taśmą izolacyjną. Jak to wygląda widać na początku filmu.

Poleciało :smile: Chociaż spadochron (lekko przypalony - moja wpadka) nie otworzył się ani za pierwszym ani za drugim razem.

Na tym silniczku nie było szału z wysokością (jakieś 20m) , ale to tylko próba.

Kamerka dwa razy spadła z tych 20m i nie zgubiła nawet klatki :smile:


Buduję już następną rakietę, która pomieści dwa spadochrony, rejestrator wysokości na Arduino ProMini (mój projekt :smile: i kamerę (tym razem do połowy zagłębioną w korpus - dla lepszej aerodynamiki).


Spis:
Pozdrawiam,

Wojtek
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 sie 2014, 10:19 przez wojteks, łącznie zmieniany 1 raz.
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Film z pokładu - Jak zrobić dla zupełnie zielonych

Post autor: wrx »

Mam za sobą niewiele prób z kamerką, ale oto mam taka sugestię:Rakieta trochę za szybko spada jak na lot z kamerką, odzyski w "gotowcach" jest wyliczony na masę samej rakiety, niby 40g wiecej to niedużo, ale większa taśma nie zaszkodzi.
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
wojteks
**
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 4 sie 2014, 16:21

Re: Film z pokładu - Jak zrobić dla zupełnie zielonych

Post autor: wojteks »

Tu miał być spadochron, ale się nie otworzył :(

Dziś albo w weekand (jak nie będzie wiało) zrobię test na silniku C z nowym spadochronem.

Wojtek
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Film z pokładu - Jak zrobić dla zupełnie zielonych

Post autor: wrx »

Polecam kupić spadochron u P. Piotra, pogniotłem go, przeprasowałem kotem( 10 kilogramowym Obrazek ), a mimo to otworzył się ( sekunde puźniej, ale jednak ).
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
filipberet
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 5 lut 2014, 07:36
Lokalizacja: Białystok, Choroszcz

Re: Pierwszy film z pokładu

Post autor: filipberet »

Witam

Sz.Pan AntonioLar i DanielOa to chyba jakiś bot śmieciuch analfabeta. Trzeba wyrwać chwasta zanim się rozkręci i zaśmieci całe forum. Nawiązując do tematu - potwierdzam - spadochrony P.Piotra są bardzo dobrej jakości.

Pozdrawiam
Up Up and Away
ODPOWIEDZ