mam pytanie co do dyszy.

czyli zaczynamy zabawę!
Gość

mam pytanie co do dyszy.

Post autor: Gość »

Witam!



Robie swój pierwszy silnik.Zrobiłem już zatyczkę z Kleju Gipsowego IZOLBET

i nawet nieźle to wygląda. zalepiłem od góry kółkiem tekturowym bo robie małą bez spadochronu i się zastanawiam z czego zrobić dysze na zwykły karmelek 60/35 mam do wyboru:

-klej gipsowy IZOLBETU

- klej do płyt karton gips IZOLBETU

-zwykły gips :D

Proszę o jak najszybszą odpowiedź. :!:



Pozdrawiam 8)
..:::DAX:::..
******
Posty: 94
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: ..:::DAX:::.. »

Witam ponownie! :wink:



Moim zdaniem ze wszystkiego możesz próbować. Najlepiej doświadczalnie. Powinieneś sprawdzić która masa będzie się lepiej trzymać i jak najmniej erodować. Na początek radze ci jednak spróbować kleju do płyt kartonowych ponieważ będzie się lepiej trzymał papieru(oczywiście jeśli masz papierowy silnik) możesz dodać do tego trochę wikolu co poprawi przyczepność. Ja do dysz gipsowych dodaję jeszcze drobny piasek gdyż wydaje mi sie, że dysza mniej eroduje. Mam nadzieję, że pomogłem.

DAX
Gość

Post autor: Gość »

Dzięki za pomoc! 8)
Gość

Post autor: Gość »

Gips jest erozyjny jak jasny gwint :roll: wiec przeduma Ci dyszę. Ja polecam szamot na szkle wodnym erozja jest ale da się przeżyc :)
Gość

Post autor: Gość »

Witam!



Mam pytanko jak robisz te cholerne Obrazek dysze bo ja nie umiem i klej wpada do korpusu! :(



Pozdrawiam! :D
..:::DAX:::..
******
Posty: 94
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Dysza

Post autor: ..:::DAX:::.. »

Witam



A wiec tak potrzebne rzeczy to :

-klej gipsowy

-drobny piasek

-woda

-wikol

-puszka

-patyk

-wiertło

W puszkę wsypujesz 2 łyżki kleju i 2 piasku i dodajesz trochę wikolu. Mieszasz. Następnie dodajesz wody aż otrzymasz gęstą masę tak aby masa trzymała się w jednej "kupie". Wkładasz do korpusu i wstępnie formujesz dyszę wiertłem i odstawiasz korpus do wyschnięcia na ok. 30 minut w ciepłym miejscu dyszą do podłoża. Po 30 minutach jest lekko zdeformowana wiec ją ponownie formujesz. zostawiasz do całkowitego wyschnięcia i gotowe.

DAX
Gość

Post autor: Gość »

dzięki :D
Gość

Post autor: Gość »

Jaki materiał jest lepszy na dysze szamot czy sam cement z wodą?





<span style="color: red">---

Orty HomiK</span>
kot127
*
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: kot127 »

jakie wiertło jest potrzebne?, znaczy się grubość i czy do zrobienia tej wąskiej dziury w dyszy dobra jest szpilka?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

szpilka nie jest dobra, grugość wietła zależy od potrzebnego zacisku
ODPOWIEDZ