Spadochron

czyli zaczynamy zabawę!
mateuszw106
****
Posty: 194
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Spadochron

Post autor: mateuszw106 »

Hej,
Możecie mi przedstawić dobre i skuteczne metody mocowania linek spadochronu w korpusie ? Myślałem, żeby końcowy, kilkucentymetrowy odcinek linki po prostu przykleić do korpusu. Boje się jednak, że przy szarpnięciu klej puści.
Macie jakieś niezawodne sposoby ?
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Spadochron

Post autor: ArturroKRK »

Ja mocuje jedną linką korpus części silnikowej z korpusem części głowicowej, a do tej linki dopiero doczepiam linki spadochronu :) Co do samego mocowania linek z korpusem to z jednej strony wkręciłem solidną śrubę z oczkiem w głowicę i przykleiłem klejem epoksydowym żeby lepiej trzymało :) Do tego kółeczka doczepiłem absorber - kawałek czarnej gumowej linki ( jak np od spodni czy coś) i dopiero do tej gumy linkę polipropylenową mocującą korpusy.
Do części silnikowej ja osobiście przymocowałem linkę dość solidnie :)

Tzn. Linkę w kilku punktach przykleiłem DISTAL'em - solidnym klejem epoksydowym. Z tym że jej koniec zaczepiłem o wystający wewnątrz wpust statecznika Co znacząco wzmacnia całą konstrukcję :) Ogólnie starałem się linkę prowadzić raczej z boku - tuż przy korpusie by jej nie wyrwało - rozerwało - przepaliło przy odpalaniu NC albo PCZ za pomocą opóźniacza ROS'a :)

Pozdrawiam

Ps. Mam nadzieje że nieco pomogłem. W razie dalszych pytań mogę wrzucić zdjęcia :)
mateuszw106
****
Posty: 194
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Spadochron

Post autor: mateuszw106 »

Ok, ale w jaki sposób mocujesz linkę do korpusu, że Ci jej nie wyrywa ?
POczatkujacy
***
Posty: 91
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: Spadochron

Post autor: POczatkujacy »

Na klej? na śrubki? Na węzły? jest wiele sposobów Obrazek
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Spadochron

Post autor: ArturroKRK »

ArturroKRK pisze: Tzn. Linkę w kilku punktach przykleiłem DISTAL'em - solidnym klejem epoksydowym. Z tym że jej koniec zaczepiłem o wystający wewnątrz wpust statecznika Co znacząco wzmacnia całą konstrukcję :smile: Ogólnie starałem się linkę prowadzić raczej z boku - tuż przy korpusie by jej nie wyrwało - rozerwało - przepaliło przy odpalaniu NC albo PCZ za pomocą opóźniacza ROS'a :smile:
Tak jak już napisałem... nakładam wąski pasek kleju na ściankę korpusu i dociskam do niego linkę... Na drugi dzień trzyma już mocno :) Dla pewności dołożyłem drugą warstwę kleju :)
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spadochron

Post autor: jaskiniowiec »

zawsze można zrobić w korpusie dwie dziurki, zawiązać prze te dziurki pętlę, a potem zakleić to z zewnątrz i wewnątrz.
xxmichuxx3
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 8 kwie 2013, 16:04

Re: Spadochron

Post autor: xxmichuxx3 »

Można zrobić tak ja mowi jaskiniowiec albo wyciąć nożykiem na środku rury i w te wgłębienia można zawiązać sznurek i taśma owinąć parę razy,jeśli mówimy o większych rakietach sznurek jest mocowany zaraz przy silniku i przechodzi przecież pół rakiety do spadochronu
ODPOWIEDZ