Wybuchające silniki Klima

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
alicja
*
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 7 wrz 2020, 13:11
Kontakt:

Wybuchające silniki Klima

Post autor: alicja »

Cześć!

Chciałabym zapytać, czy spotkał się ktoś z Was może z problemem wybuchających silniczków marki Klima? Kupiłam zestaw D9-7 i z wykorzystanych do tej pory czterech silników aż trzy wybuchły... Silniczki rozwaliły mi tym samym dwie rakiety w strzępy (reaktywowanego Meteorka z festiwalu i drugą, cieńszą, z rury z włókna węglowego) - a trzeci wybuchł na prowizorycznym "stanowisku testowym", w ramach sprawdzenia czy w ogóle pali się jak powinien. Palił się tylko ułamek sekundy, a potem... bum 😬 Na tym samym stanowisku odpaliłam potem silnik B i już wyglądał ok.

Czytałam wcześniej, że Klimy są dość niezawodne - macie może jakieś doświadczenia z tym, że wybuchają zamiast się palić? Może coś robię z nimi nie tak? Czy na przebieg spalania może mieć wpływ ujemna temperatura na zewnątrz?

Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniem :) Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
lagozaur
***
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 23 sie 2019, 19:56
Kontakt:

Re: Wybuchające silniki Klima

Post autor: lagozaur »

Ja miałem problem tylko raz, kiedy dysza pękła podczas pracy i stracił ciąg. Poza tym nie miałem ani razu problemu z silnikiem Klimy. Używam jednak tylko i wyłącznie D3-P. Odpalałem na mrozie, ale nie aż takim jak teraz.
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Wybuchające silniki Klima

Post autor: placydo »

Jeśli masz nagrania z tych CATO to moim zdaniem powinnaś skontaktować się z producentem. Być może mają problem, którego są nieświadomi.
Awatar użytkownika
alicja
*
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 7 wrz 2020, 13:11
Kontakt:

Re: Wybuchające silniki Klima

Post autor: alicja »

Dzięki za odpowiedź. Odpalałam je zarówno dziś, jak i jakieś 2 tygodnie temu, jak było tak około 0 stopni i brak śniegu i efekt był taki sam.

Może żeby lepiej zobrazować problem, dorzucę wideo - wybuch wyglądał na prowizorycznym stanowisku testowym tak:

Awatar użytkownika
lagozaur
***
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 23 sie 2019, 19:56
Kontakt:

Re: Wybuchające silniki Klima

Post autor: lagozaur »

Zdecydowanie poinformowałbym producenta :o
Awatar użytkownika
lagozaur
***
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 23 sie 2019, 19:56
Kontakt:

Re: Wybuchające silniki Klima

Post autor: lagozaur »

Z tego co się dowiedziałem, to Klima mieli udokumentowaną wadliwą partię silników wyprodukowanych w okolicach listopada 2019 roku. Zespół ze Szwajcarii również miał detonację silnika D9 podczas startu. Możliwe że jest kolejna wadliwa seria. Na silniku jest numer seryjny, byc może producent będzie mógł to wykorzystać to wykrycia problemu.
Załączniki
Zdjęcie wykonane przez Gruyere space program
Zdjęcie wykonane przez Gruyere space program
Bez tytułu.png (192.65 KiB) Przejrzano 6332 razy
Awatar użytkownika
alicja
*
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 7 wrz 2020, 13:11
Kontakt:

Re: Wybuchające silniki Klima

Post autor: alicja »

Oo, to może też ta wadliwa partia w takim razie... Jak pech, to pech.
Awatar użytkownika
alicja
*
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 7 wrz 2020, 13:11
Kontakt:

Re: Wybuchające silniki Klima

Post autor: alicja »

W ramach ciekawostki - napisałam do Klimy, odpisali mi na odwal się i generycznie, że nie mają żadnych problemów z silnikami i że nie mogą nic z tym zrobić 🤷‍♀️ Polecacie jakieś inne silniki, które da się w miarę łatwo dostać w pl? Próbowałam szukać alternatyw, ale ciężko...
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Wybuchające silniki Klima

Post autor: U.S. air force »

Możesz spróbować zamawiać z profimodelu silniki Estes. Czeska firma z dostawą do Polski. Kiedyś na stronie scorpio-polska były też silniki Estes. Chyba że chcesz rozbierać race morskie.
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
Awatar użytkownika
alicja
*
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 7 wrz 2020, 13:11
Kontakt:

Re: Wybuchające silniki Klima

Post autor: alicja »

O, z Estesami można by spróbować - polecasz?
ODPOWIEDZ