Cześć!

Jesteś nowy? - przedstaw się...
Michal320K
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 27 gru 2018, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Cześć!

Post autor: Michal320K »

Cześć,
jestem Michał z Lublina. Od kiedy pamiętam interesuję się astronomią, astronautyką, inżynierią i robotyką. O PTR dowiedziałem się na OZMA 2017 w Urzędowie. Od tego czasu myślałem o zrobieniu własnej rakiety.
Długo czekałem aby założyć konto, ale forum czytam regularnie już od pół roku. Jestem w wieku gimnazjalno-licealnym, jednak szybko się nie zniechęcam i chyba będę w stanie (oczywiście z pomocą forumowiczów) zbudować rakietę. Myślę, że w najbliższym czasie zostanę również członkiem PTR-u.
Niedawno zobaczyłem w mojej szkole plakaty konkursu Explory (mam pewien pomysł na rakietę doświadczalną, ale o tym napiszę już kiedy indziej i w innym wątku). Jest to swego rodzaju motywacja, ale bez względu na to nadal będę się rozwijał w kierunku rakiet.
Z modelarstwem rakietowym nie miałem wiele wspólnego. Poza czytaniem artykułów o polskich osiągnięciach i oglądaniem startu rakiety w Urzędowie praktycznie nic. Jednak do tej pory przeczytałem (jeszcze nie całą) książkę P. Elszteina pt. "Młody modelarz rakiet" oraz zrobiłem parę projektów w programie OpenRocket i arkuszu SRM.
Pozrawiam
Michał

PS Przy okazji mam pytanie do Jaskiniowca. Ile kosztuje UWS5?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cześć!

Post autor: jaskiniowiec »

Witamy na pokładzie. W Urzędowie jest fajnie...
ODPOWIEDZ