Witam wszystkich zapaleńców rakietowców

Jesteś nowy? - przedstaw się...
Awatar użytkownika
filipberet
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 5 lut 2014, 07:36
Lokalizacja: Białystok, Choroszcz

Witam wszystkich zapaleńców rakietowców

Post autor: filipberet »

Witam

Od ponad roku interesuje się tematyką rakiet. Pewien czas temu natknąłem się na stronę PTR i tak trafilem na to forum. Zadziwia mnie ogrom prac jakie zostały w tak krótkim czasie poczynione oraz środki - czy raczej ich brak jakie przeznaczone zostały na wasze projekty. Jestem pełen podziwu i zarazem szlak mnie trafia jak widzę ile można by jeszcze osiągnąć inwestując niewielką jak na skalę przedsiewzięcia kwotę. Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem wstąpienia w szeregi PTR oraz zabrania głosu na Waszym forum i oto jestem :grin: . Mam nadzieję że będe w stanie pomóc w realizowanych wspólnie projektach, może nawet sam coś wyskrobie w swoim warsztaciku. Ps. Mój 1% idzie na PTR.
Up Up and Away
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Witam wszystkich zapaleńców rakietowców

Post autor: Adam »

Witam!
Dziękujemy za miłe słowa. Cóż, pasja jest chyba najlepszą motywacją i stąd w zaciszach piwnic, balkonów i garaży udaje się uklecić konstrukcje, które latają a czasem nawet lądują w całości :grin:
Ponieważ jest to zajęcie bardzo niszowe, cieszy każdy nowy człowiek na forum i w szeregach PTR.
Jednym słowem - witamy na pokładzie!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: Witam wszystkich zapaleńców rakietowców

Post autor: gregores »

Cześć, miło powitać kolejnego zapaleńca rakietowego! :grin:
Piszę to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Aby osiągnąć coś w dziedzinie budowy rakiet trzeba być właśnie takim zapaleńcem z otwartą głową na nowe pomysły i twórcze myślenie.Fajnie, że zdecydowałeś się dołączyć i wspierać PTR. Piszesz, że myślisz o budowie swojej pierwszej rakiety. To świetnie, bo nic tak nie rozwija jak teoretyczne ale i praktyczne zgłębianie tematu. Twoja propozycja wyrzutni jest ciekawa i warta uwagi ale zarazem też może być bardzo niebezpieczna. Realizacja takiego pomysłu wymaga wielu przemyśleń oraz testów, które mogą kończyć się niepowodzeniem, wybuchem itd. Fajnie, że chcesz wymyślić coś nowego, niekonwencjonalnego. Wiem, że nieraz człowiekowi przychodzą do głowy różne mniej lub bardziej dziwne pomysły. Doradzam Ci abyś spróbował na początek zaprojektować i wykonać jakąś fajną rakietę napędzaną kupnym lub wykonanym przez siebie silnikiem na paliwo stałe. Na pewno wiesz (bo śledzisz forum od dłuższego czasu), że jest tutaj na forum mnóstwo sprawdzonych rozwiązań jak i informacji z pomocą, których można też wymyślać różne swoje rozwiązania i wynalazki. Jesteś w dość komfortowej sytuacji, bo z tego co widzę mieszkasz w okolicach Białegostoku i masz na miejscu bardzo prężną grupę ludzi z PTR. Wymiana wspólnych doświadczeń, modelarnie, plenerowe pikniki rakietowe itd. są bardzo cenną możliwością doświadczeń i dalszego rozwijania hobby rakietowego. Życzę Ci aby to Twoje rakietowe zainteresowanie było długotrwałym, pasjonującym hobby z obustronną korzyścią i rozwojem dla Ciebie jak i całego PTR. Każdy otwarty umysł jest mile widziany w szeregach PTR, tym bardziej, że plany wspólnych projektów na najbliższe miesiące i lata są ambitne.
Porażki i niepowodzenia są wliczone w to hobby – ale adrenalina i emocje jakie można w sobie wyzwolić w czasie budowy i startu rakiet są bezcenne.
Pozdrawiam
Grzegorz
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
ODPOWIEDZ