konferencja.

Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

konferencja.

Post autor: jaskiniowiec »

Witam

Dzięki info Pirotechmana miałem okazje uczestniczyć w konferencji na AGH „Możliwości rozwoju działalności w obszarze badań kosmicznych w Małopolsce - sfera badawcza i przemysłowa".

Generalnie konferencja dość udana, ciekawa. Miło było posłuchać o możliwościach jakie mamy. Mniej miłą informacją było to, że w dziedzinie wykorzystania kosmosu oraz inwestycji z tym związanych jesteśmy w tyle za np. Rumunią. Generalnie mozliwości mamy i zupełnie z nich nie korzystamy. Stąd też ta inicjatywa powstania grupy parlamentarnej d.s. kosmosu. Moim zdaniem najciekawszym wykładem była prelekcja pana Krzysztofa Kurka z Politechniki Warszawskiej. Była mowa o kołach studenckich, które to zajmują się całą masą ciekawych spraw, Naszej działalności jakoś bliższym. Na koniec dyskusji pozwoliłem sobie wziąść mikrofon i powiedziałem parę słó o modelarstwie HPR rodzącym się dopiero w Polsce oraz o braku uregulowań prawnych umożliwiających rozwój HPR. Tak więc poseł usłyszał co chciałem, chyba że (jak to zazwyczaj posłowie) słuch miał jakby selektywny. Wspomniałem równiez o historii rakieciarstwa nawiązując do mijającej w tym roku 50 rocznicy startu rakiety RM1.

Podsumowując, chyba warto było odżałować ten jeden dzień urlopu, zwłaszcza, że na konferencji spotkałem jeszcze Kacpra i Zombka.



Dla zainteresowanych link z programem konferencji: http://www.agh.edu.pl/pl/aktualnosci/ak ... ,i9:vw:698
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Witam!



Dzisiaj (wczoraj) stała rzecz się niesłychana! W telewizji mówili o wspomnianej przez Jaskiniowca rocznicy startu meteor i historii związanej z polskim rakietnictwem :shock: Już myślałem, że nikt o takich rzeczach nie pamięta i odeszły dawno do lamusa.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

A gdzie dokładniej i w jakim programie było o tym wspomniane?
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Chyba w panoramie o północy ale nie jestem pewien. W każdym razie późno było a o tej porze zdaje się, że tylko panorama jest.
Gość

Post autor: Gość »

W Teleexpresssie też było. Cóż... materiał niezbyt obszerny ale zawsze coś.

Było o tym, że otworzyli jakąś wystawę z modelami rakiet, a twórcy rakiet się gdzieś spotkali (już nie pamiętam - chyba w Łebie) :wink:
ODPOWIEDZ