Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Post autor: Adam »

Witam!
Pojawiły się konkretne wytyczne odnośnie tego wydarzenia. W załączniku plik z programem oraz plan rozmieszczenia stoisk. Musiałem z pliku wyciąć nagłówek, bo forum nie dałoby go dołączyć. Mam nadzieję, że organizatorzy się nie obrażą...
Będzie Dyrektor Generalny ESA i Dyrektor ds. edukacji, mam nadzieję, że czegoś się dowiemy u źródła na temat powstania ESERO w Polsce i możliwości z tym związanych.
Mam już deklaracje przyjazdu Rafała i Damiana, Piotr się zastanawia. Ja oczywiście też będę ale nie wiem czy nie będzie lepiej żebym próbował suszyć głowę jakimś ważnym ludziom - może czegoś użytecznego dałoby się dowiedzieć - to by mnie wyłączyło z zajmowania się stoiskiem i eksponatami.
Proszę zatem o deklaracje uczestnictwa.
Pozdrawiam!
Załączniki
Plan_stoisk.pdf
(560.23 KiB) Pobrany 581 razy
PL_11.04.2014_PROGRAM__Polska w ESA-Nowe Szane dla Biznesu.docx
(31.34 KiB) Pobrany 551 razy
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Post autor: Tofifi »

Ja będe na pewno. Obrazek
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Post autor: rafciodz »

Za to ja mogę odpaść. Zaplanowano mi dodatkowe zajęcie i wypadły mi wolne piątki. Na 100% będę wiedział dziś po południu.
Jedynie mogę zapakować i podesłać modele ( ale z tego co wiem to tego akurat u nas nie brakuje ).
Dam znać.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Post autor: rawsock »

Nie zapomnijcie ulotek wystawić :). Dodatkowo proponuję wystawić jakiś monitor i zapętlić filmik promocyjny PTR. Zawsze to bardziej przyciąga jak się coś rusza.
Sebastian
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Post autor: Adam »

rawsock pisze:Nie zapomnijcie ulotek wystawić :smile:. Dodatkowo proponuję wystawić jakiś monitor i zapętlić filmik promocyjny PTR. Zawsze to bardziej przyciąga jak się coś rusza.
Wiemy, wiemy, jeszcze jest nagłośnienie do tego. Sprawdzony patent :mrgreen:
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Post autor: Adam »

Witam!
Dzwoniłem do CNK w sprawie tej imprezy. Jeśli ktoś przyjedzie przed dziewiątą, trzeba będzie poprosić kogoś o wpuszczenie gdzie trzeba, ale to nie problem, później wejście jest po prostu otwarte. Nie będą sprawdzać zaproszeń/wejściówek ani listy gości (na części otwartej, część oficjalna - z ministrem gospodarki itp. już na zaproszenia). Część wystawowa rozpoczyna się o dziesiątej, nie o jedenastej jak wynikało z poprzednich wiadomości :!:
Parkingu nie ma na miejscu... Ściślej to jest ale można tam stanąć tylko na wyładunek/załadunek. Będziemy wisieć gdzieś po krawężnikach w okolicy, na szczęście wydaje mi się, że nie ma tam dużego ruchu. Pani Uwarowa sama stwierdziła, że mają jakieś głupie przepisy z tym parkingiem, ponoć nawet pracownicy CNK nie bardzo mogą tam parkować... Najlepiej zapytać na miejscu gdzie sami parkują.
W razie pytań dzwońcie do mnie: 600 118 375.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kniklas
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 mar 2013, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Post autor: kniklas »

Witam,

będe ok g. 10:00 do ok g. 15:00.

Dla zmotoryzowanych: rzed CNK jest parking - obowiązuje płatna strefa parkowania (wychodzi ok 30 PLN za dobę i trzeba mieć bilon - mało jest parkomatów na karty płatnicze).
http://www.kopernik.org.pl/odwiedz-nas/ ... e-pytania/

Dla podróżujących komunikacją: polecam http://warszawa.jakdojade.pl :)

Pozdrawiam,
Kamil
Nie ma rzeczy niemożliwch.
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Post autor: verex »

Relacji live nie ma, ale jest wifi, więc podzielę się zdjęciami :)
https://picasaweb.google.com/1025089917 ... wa11042014

Pzdr,
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Polska w ESA - nowe szanse dla biznesu

Post autor: Adam »

Witam!
Dnia 11. 04. 2014r, w ramach obchodów pięćdziesięciolecia istnienia Europejskiej Agencji Kosmicznej, odbyła się Centrum Nauki Kopernik w Warszawie konferencja pt. „Polska w ESA – nowe szanse dla biznesu”, organizowana przez Ministerstwo Gospodarki, Centrum Nauki Kopernik, oraz Europejską Agencję Kosmiczną. Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Rakietowego wzięli udział w wydarzeniu jako uczestnicy konferencji oraz jako wystawcy.
Część konferencyjna, odbywająca się w planetarium CNK cieszyła się dużym powodzeniem. Wystąpili m. in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Dyrekcji Europejskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Nauki Kopernik, Stowarzyszenia Pracodawców Sektora Kosmicznego i inni. Część wystawowa obejmowała firmy oraz organizacje pozarządowe zajmujące się Space Tech’em. Spośród organizacji pozarządowych, oprócz Polskiego Towarzystwa Rakietowego, obecni byli: Studenckie Koło Astronautyczne, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Mars Society Polska. Z firm sektora kosmicznego wystawiły się: CreoTECH, Astromika, Vigo System i Sener.
Stoisko PTR odwiedził m.in. prof. dr hab. Piotr Wolański, który poinformował o zaawansowanych pracach nad rakietą o napędzie hybrydowym i zaproponował współpracę na tym polu. Propozycja współpracy spotkała się oczywiście z ciepłym przyjęciem.
Prezes PTR rozmawiał także z z Hugo Maree, Dyrektorem ESA ds. Edukacji. Pan dyrektor zauważył możliwość wykorzystania małych rakiet nośnych a także dostępu do poligonów wojskowych dla celów wynoszenia can-satów w ramach finału konkursów edukacyjnych tego typu.
Dodatkowo, nawiązano kontakt z przedstawicielami Polskiej Agencji Prasowej, serwisem Crazy Nauka i przeprowadzono wstępne rozmowy z Centrum Nauki Kopernik na temat udziału PTR w inicjatywach Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej w Polsce – ESERO. Więcej na temat Biura na stronie CNK: http://www.kopernik.org.pl/planetarium/esero/.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ