Osiemnasty piknik naukowy

Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Tofifi »

Niby regulaminów się nie czyta ale ja przeczytałem :mrgreen: i znalazłem taki zapis:
Na Pikniku obowiązuje absolutny zakaz agitacji, wszelkie tego typu próby prosimy zgłaszać do Organizatora.
- Czyli że PTR nie może rozdawać ulotek z 1%, nie może zachęcać do odwiedzenia strony www? Przecież przy takim wielkim ruchu ludzi ktoś na pewno będzie chciał uzyskać wiecej infromacji. Jak interpertować ten fragment?
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Adam »

Witam!
Dnia 31. maja 2014 na stadionie Narodowym w Warszawie odbył się XVIII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Po raz pierwszy dane było na imprezie gościć również Polskiemu Towarzystwu Rakietowemu.
Nasze stanowisko wystawowe zostało sumarycznie obsadzone dziesięcioma osobami – członkami i sympatykami PTR.
Trudno oszacować ilość gości Pikniku ale była to bez wątpienia największa tego typu impreza, na której dane nam było być. Organizatorzy szacowali ilość zwiedzających na 140000 i wydaje się, że rzeczywiście mieliśmy do czynienia z taką ilością.
Położenie naszego stoiska oraz ogólne warunki bezpieczeństwa uniemożliwiły start nawet rakiet wodnych. Mieliśmy jednak „rakietę na uwięzi” – konstrukcję rakiety wodnej napędzanej sprężonym powietrzem z pompki do kół. Rakieta poruszała się na pręcie umożliwiającym jej „start” na wysokość do czterech metrów. Ilość chętnych do napompowania i „odpalenia” konstrukcji przeszła nasze oczekiwania (pompka i konstrukcja „wyrzutni” potrzebują kapitalnego remontu :grin: ).
Spośród bardzo wielu rozmów, na szczególną uwagę zasługują trzy – z przedstawicielem firmy Mesko, o współpracy w dziedzinie paliwa rakietowych; - z przedstawicielem Uniwersytetu Warszawskiego, o wyniesieniu przez rakietę PTR sondy badawczej na wysokość kilku kilometrów; oraz z wydawcą czasopisma „Astronautyka” o możliwościach publikowania artykułów w tym czasopiśmie.
Ogólnym wnioskiem na następne Pikniki Naukowe, jest przede wszystkim konieczność zwiększenia interaktywności prezentacji – wiele osób pytało o możliwość zbudowania modelu rakiety na miejscu. Dzięki temu, że Piotr miał przy sobie kilka zestawów, można było urządzić mikro (czy też raczej: nano) warsztaty, ale wyraźnie widać, że na następny raz trzeba będzie uzgodnić z organizatorami i przygotować możliwość przeprowadzenia warsztatów na większą skalę.
Nasze stoisko jak je zastałem rano
Nasze stoisko jak je zastałem rano
IMG_4378_2.jpg (304.04 KiB) Przejrzano 4801 razy
Już praktycznie porozstawiane
Już praktycznie porozstawiane
IMG_4379_2.jpg (315.37 KiB) Przejrzano 4801 razy
Niekończący się tłum ludzi (tak było praktycznie przez całe 9 godzin!)
Niekończący się tłum ludzi (tak było praktycznie przez całe 9 godzin!)
IMG_4380_2.jpg (334.84 KiB) Przejrzano 4801 razy
Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu naszej obecności na tej imprezie. Szczególne podziękowania chcę złożyć Kamilowi Niklasińskiemu, bez pomocy którego prawdopodobnie nie zostalibyśmy zakwalifikowani do udziału w Pikniku oraz Barbarze i Michałowi Radkowskim (forumowy wrx) za prezentację rakiet wodnych i pomoc na naszym stoisku. Dziękuję wszystkim pozostałym i, miejmy nadzieję, do zobaczenia w tym samym miejscu za rok.
Prezes PTR
Adam Matusiewicz.
ODPOWIEDZ