naruszenie przestrzeni powietrznej

karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

naruszenie przestrzeni powietrznej

Post autor: karol »

Załóżmy że wystrzeliłem rakiete na pewną wysokość ,czy jakieś wojskowe radary mogą ją wykryć?
Jeśli tak to od jakiej wysokości one namierzają takie obiekty i jakich rozmiarów musi być ta rakieta?

prosze o odp.

pozdrawiam
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: naruszenie przestrzeni powietrznej

Post autor: verex »

Jako że sam się ostatnio w tym temacie orientowałem, to postaram się odpowiedzieć.

Wszystko zależy od tego, w jakiej lokalizacji mieszkasz. Ja np. mieszkam 40km od lotniska i samoloty nad moim miastem latają na pułapie 850m i wyżej. Z tego co się dowiedziałem, strefa niestrzeżona nad moim miastem to 550 metrów. Mieszkam w tak głupiej lokalizacji, że latają tutaj helikoptery wojskowe i awionetki poniżej tego pułapu. Tak więc, by model latający - obojętnie czy rakieta, czy samolot RC, czy nawet latający dywan nie zderzył się z takim helikopterem czy awionetką, dobrze jest zadzwonić do kontrolerów FIS zajmujących się właśnie niekontrolowaną przez Poslką Agencję Żeglugi Powietrznej strefą niestrzeżoną, że np. we wschodniej części miasta latają modele.

Strefa niestrzeżona nad każdym miastem jest inna, więc musisz się dowiedzieć do jakiej wysokości możesz latać nad Twoim miastem. Jeśli chcesz lecieć wyżej niż wynosi strefa niestrzeżona nad miastem w którym mieszkasz, czyli naruszyć przestrzeń strzeżoną, musisz zgłosić lot do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Jest to kwestia bezpieczeństwa, by model nie zderzył się z samolotem. Nie jestem pewny co do tego, co widzi radar. Jednak jeśli nie naruszasz strzeżonej strefy, nie masz sie co martwić. :wink:
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: naruszenie przestrzeni powietrznej

Post autor: karol »

aha ja mieszkam w dziurze zdala od lotniska


dzięki za informacje
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Awatar użytkownika
yarco
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 155
Rejestracja: niedziela, 13 lut 2011, 20:17
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: naruszenie przestrzeni powietrznej

Post autor: yarco »

Młody człowieku wyjdź na powierzchnię i zacznij racjonalnie myśleć bo z dziurą to kojarzy się wiele rzeczy. Wypisujesz takie bzdury i tylko zaśmiecasz forum. Jest wiele dostępnych źródeł wiedzy ale ty nie potrafisz z nich korzystać poczytaj najpierw a później zadawaj pytania na które nie potrafisz sobie odpowiedzieć. Życzę wielu sukcesów w tym co robisz tylko rób to tak by nie przeszkadzać innym.
Pozd.
"Niebo jest czarne a Ziemia Niebieska"

Awatar użytkownika
kbosak
***
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 29 wrz 2011, 13:59
Kontakt:

Re: naruszenie przestrzeni powietrznej

Post autor: kbosak »

No to ja podpowiem skoro nikt nie potrafił.
1. Nie ma środków technicznych aby wykryć taką rakietę poza najprawdopodobniej stacją radiolokacyjną artylerii, ale tego mają w WP może kilka sztuk bo to bardzo nowe, drogie zabawki i zapewne wszystkie są w Afganistanie.
Wykryć można coś co ma rozmiar powiedzmy rakiety systemu Grad 122mm bo do tego są te systemy stworzone, czyli musi lecieć długo, wysoko, np na 1000m.
Prawdopodobnie rozstawiają takie radary tylko podczas prób artylerii np Stalowej Woli, tak zgaduję.
2.
http://www.helicopters.zafriko.pl/kat/podzial_na_strefy
http://www.amc.pata.pl/index.php?lang=_ ... format_aup
Kliknij A U P na jutro
i Elementy przestrzeni/AUP
W przystępnym języku:
http://www.flytandem.com/airspace.htm

Ogólnie jak jesteś bliżej niż 15km od niektórych lotnisk, to znaczy że jesteś bardzo blisko i nie wolno Ci latać.
ODPOWIEDZ