Strona 1 z 1

I Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych

: poniedziałek, 26 paź 2015, 21:55
autor: Kacper
Rozmawiałem dziś z prezesem PTMA (polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii). Dostaliśmy zaproszenie do udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Filmów Astronomicznych. Jako, że tematyka jest pokrewna możemy wysłać na konkurs nasze prywatne amatorskie "produkcje filmowe" o długości max 10 minut. Dla uczestników konkursu organizator zapewnia nocleg i wyżywienie, przewidziane są również nagrody i upominki. Na forum pojawiło się już kilka całkiem ładnych relacji filmowych, ze starów lub warsztatów i innych imprez dlatego myślę, że kilka osób mogło by być zainteresowanych udziałem lub może ktoś jeszcze zdąży przygotować coś ekstra. Dodatkowo po za konkursem możemy zaprezentować swoje nagrania i ogólnie naszą działalność.
Moim zdaniem tutaj na forum dysponujemy już przynajmniej kilkoma filmikami, które by się nadały więc beznakładowo autorzy mogą wziąć odział w konkursie do czego zachęcam.

Termin: 6-8 listopada
Miejsce: Obserwatorium w Niepołomicach (niedaleko Krakowa)

Więcej informacji na stronie: http://ptma.pl/ofafa-2015/

Jaskiniowiec i ja wybieramy się w celach promocyjnych PTR. Może też zgłoszę któryś z moich filmików do konkursu.

Re: I Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomiczny

: poniedziałek, 26 paź 2015, 22:26
autor: verex
Cześć Kacper, dzięki za info. O ile do tego czasu zdążymy z Pawłem zmontować finalnie relację z FM (w tej chwili mamy jakieś 2/3 całości), to może byłaby szansa pokazania tam tego? Co prawda film już teraz trwa dłużej niż 10 minut, ale może coś wykombinujemy. Kwestia taka, że niezbyt możemy w tym terminie dojechać. Może moglibyście z Andrzejem wystąpić z tym filmem w naszym imieniu (o ile w ogóle regulamin przewiduje taką możliwość, jak nie to trudno)?

Re: I Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomiczny

: wtorek, 27 paź 2015, 09:45
autor: Kacper
O, właśnie liczyłem na to, że się zainteresujesz :) Nie ma obowiązku stawić się osobiście, film wystarczy przesłać organizatorowi na serwer lub za pośrednictwem YT lub Vimeo po uprzednim wypełnieniu formularza. Jeszcze dodam, że można zgłosić kilka filmów. Ale trzeba się trzymać tego limitu 10min na film. Dłuższe "produkcje" będą mogły być wyświetlone już po za konkursem.

Przy okazji, ostatnio trafiłem na YT na ciekawy film https://www.youtube.com/watch?v=owFNp4YOZgE Czy to dzieło kogoś od nas z forum?