Rakieta wojskowa FLG5000

czyli o wszystkim na każdy temat
Awatar użytkownika
yarco
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 155
Rejestracja: niedziela, 13 lut 2011, 20:17
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Rakieta wojskowa FLG5000

Post autor: yarco »

Witam może ktoś z kolegów rozpozna co to za rakieta. Natknąłem się na nią kilka ładnych lat wstecz stała sobie w sklepie z częściami do samochodów. Po latach zapytałem o nią ale okazało się, że zmieniła właściciela ale co tam koniec języka za przewodnika i dotarłem do niego okazało się że go znam poprosiłem i oto mogę przedstawić małą zajawke. Fotki nienajlepsze bo telefonem to wiecie co powinno się robić. Niebawem więcej wiadomości na jej temat.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 18 lis 2011, 14:16 przez yarco, łącznie zmieniany 2 razy.
"Niebo jest czarne a Ziemia Niebieska"

Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rakieta wojskowa

Post autor: Kacper »

Bardzo ciekawe znalezisko :) Zrób kilka zdjęć na których będzie można zoabczyć jak wygląda dysza. Najlepiej jakby się dało rozkręcić na poszczególne części.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Rakieta wojskowa

Post autor: Tofifi »

Swego czasu widziałem całkiem podobne o ile nie takie same na allegro. Koleś sprzedawał je po 40zl, radzieckie ponoć.
Awatar użytkownika
APOLLO
**
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2011, 13:42

Re: Rakieta wojskowa

Post autor: APOLLO »

stawiam na >> http://pl.wikipedia.org/wiki/RS-82/RS-132 wygląda identycznie tylko stateczniki trochę inne.
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Rakieta wojskowa

Post autor: PIOTR »

yarco pisze:Witam może ktoś z kolegów rozpozna co to za rakieta. Natknąłem się na nią kilka ładnych lat wstecz stała sobie w sklepie z częściami do samochodów ...
Ciekawy temat ruszyłeś, również taką widziałem, również w sklepie ... papierniczym. Metrowy gadżet stoi przy wejściu i robi wrażenie. Ponoć w Orzyszu było tego dużo i poszło na złom w latach 90tych. Szukałem informacji po malowanych numerach na korpusie ale odbiłem się.
1. Ponoć jest to rakieta oświetlająca ale ręki nie dam bo informacji nie udało mi się potwierdzić.
2. Stateczniki płytowe, składane, zawiasy są z jakiegoś stopu aluminium, konstrukcja przystosowana do startu z rury.
3. Szerokość statecznika ma 1/2 średnicy: dlatego nie ma centralnej dyszy tylko 4 małe ułożone między zawiasami stateczników.
4. Kielichy dysz i cała komora silnikowa są stalowe, wewnątrz aluminiowej obudowy
5. Pierścienie na głowicy to ponoć mechanizm zapalnika.
6. Głowica nakręcana na korpus, drobny gwint

Domyślam się, że głowice z różnymi ładunkami można było zmieniać ale tego nie potwierdziłem. Zagadką jest też sposób zapłonu.
to the open space
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Rakieta wojskowa

Post autor: ArturroKRK »

I rownież mnie to zaciekawiło :) Przeleciałem wczoraj kilkadziesiąt obcojęzycznych for szukając pod hasłami : Ballistic missile, ballistic rocket, artilery missile, artilerry ballistic missile itp...

Na co drugim forum trafiałem na V2 lub Wołchowa ale na tą jeszcze nie trafiłem...
Awatar użytkownika
yarco
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 155
Rejestracja: niedziela, 13 lut 2011, 20:17
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Rakieta wojskowa

Post autor: yarco »

Jestem juz po małej sesji zdjęciowej z tym niecodziennym zjawiskiem. Wiczorkiem uzupełnie i będziemy mogli zobaczyć parę szczegółów.
"Niebo jest czarne a Ziemia Niebieska"

Awatar użytkownika
yarco
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 155
Rejestracja: niedziela, 13 lut 2011, 20:17
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Rakieta wojskowa

Post autor: yarco »

Składowe rakiety

1. pierścień z dyszami i lotkami stabilizującymi
2. obudowa silnika
3. obudowa części bojowej lub innego przeznaczenia
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Niebo jest czarne a Ziemia Niebieska"

Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rakieta wojskowa

Post autor: Kacper »

Wygląda bardzo zgrabnie jak na wojskowe konstrukcje. Według mnie to silnik kwalifikuje się do ponownego wykorzystania :)
Zależy Ci na zachowaniu całej rakiety jako eksponat?
Awatar użytkownika
yarco
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 155
Rejestracja: niedziela, 13 lut 2011, 20:17
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Rakieta wojskowa

Post autor: yarco »

Niestety nie jest moja :( po znajomości zbiorę jak najwięcej danych o niej i wraca do właściciela.
"Niebo jest czarne a Ziemia Niebieska"

ODPOWIEDZ