Mity dotyczące saletry i cukru.. - czyli cała prawda

czyli o wszystkim na każdy temat
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Dyplomację i obracanie kota ogonem pozostawiam politykom.

Że słowa za ostre :?: Trudno nadal myślę że Ci się należało :(

Ale bez obrazy.

Żeby zakończyć tą niemiłą wymianę zdań powiem tak: poczytałeś już na pewno to czy inne forum, wkrótce pokażesz coś ciekawego, jeśli zobaczymy też odrobinę dobrej woli - coś dla hobby a nie dla "egoizmu aspołecznego" - zyskasz od wszystkich pomoc i aprobatę.

Następnie zaproponuj jakiś ambitniejszy projekt rakietowy a ludzie chętnie się do niego włączą. To jest hobby i nikt żadnej "wiedzy tajemnej :lol: " dla siebie nie trzyma.



pzdr
Gość

Post autor: Gość »

I znowu niezrozumienie..



"Sądze, że silniczek na karmelku bez dyszy to raczej głupi pomysł. Zresztą wszystko zależy od tzw. zacisku. Jeżeli posiadał byś choć trochę wiedzy na ten temat to wiedziałbyś jak wykonać taki silnik który posiadałby choć trochę ciągu .

adpet napisał:



jak juz napisałem robiłem wszystko wg standardowych procedur i przepisów na WASZYCH stronach auorskich co do ilości, wagi, proporcji oraz sposobów suszenia i zabezpieczania..





Jakie suszenie??? I na jakich stronach. I tak mało powiedziałeś o tym ' który wykonałeś."



W sumie fakt - wiele nie napisałem o tym silniczku - a więc śpiszę z opisem (choć uznałem to za nie potrzebne wtedy - bo nie o samych silnikach pisałem lecz o tym co go ma/miało napędzać). Ale dla wszystkich ciekawskich i docikliwych: silniczek miał ok 5,5cm długości przy 11mm średnicy przekroju poprzecznego (wewnątrz) - grubość ścianki ok. 3 - 4mm (a więc solidnie) - materiał tektura i bristol; ziarna - ok. 4cm dł. - zacisków specjalnie nieliczyłem (nie bawiłem się w to - bo był to silniczek próbny - któryś z kolei) mogę jedynie napisać że średnica wylotu dyszy pokrywała się z średnicą kanału.. - średnica dyszy - już nie pamięam ale coś między 2-3 mm (więc spora). I teraz odpowiadając na kolegi zarzuty o mojej kmpletnej nie wiedzy (mimo iż pisałem o przestudiowaniu wilu artykółów na www) - nie napisał bym przecież takich wyjaśnień jk wcześniej - o nie przekoniu o niskim ryzyku explozji nie mając wiedzy na temat ciśnienia i jego braku lub niskim współczynniku bez dyszy - dalej - nie liczyłem że silnik będzie się przemiszczał - wiedziałem że bez dyszy nie ma co myśleć o ciągu - a że go kilka razy rzuciłem - to tak - dla pewności - jak się zachowa bo płomień spalania był (jak już pisałem) dość energiczny.. - ale dobra już.. - nie ma się zresztą o co kłucić i wykłucać.. - niech i będze że nie mam pojęcia.. (po za tym że udało mi się zrobić mini rakietkę na siarkę o długości 4cm która pkonała ponad 10 m lini prostej..) - ale pozatym nie mam pojęcia o rakietach i dyszach..

Za wszlekie rady wlk thx.. - spróbuję zastosować.. - jeszcze dopytując o rodzaj saletry - to prosiłbym o podanie waszych faworytów w tej kwestii - czyli firma - naza typ it który Wy używacie z powodzeniem.. - i może jeszcze ktoś ma pomysł na zabezpieczenie ziarna przed awilgoceniem - bo ten z workiem foliowym zaraz po uformowaniu ziarna - to chyba niezbyt- a czemu? - wydaje mi się że poprsotu paliwo nie odparuje dostatecznie resztek wilgoci z cukru po stopieniu.. (chyba że ktoś wie napewno że takiej wilgoci już ani w cukrze ani w saletrze po stopieniu nie ma - a płynność to wyłącznie efekt upłynnienia ciał stałych w obecności temperatury..

Narazie experymetny zawiesiłem..

Czekam na wskzówki dot rodzaju stosowanej saletry i cukru (wraz z określniem ziarnistości).

Chyba tyle ( co do moich cech to się nie czepiajcie już może - nie każy miał różowo w dzieciństwie).

Nara.
Gość

Post autor: Gość »

z tego co wiem.. (tak szybko pisząc bez sprawdzania w necie) polistyren - a raczej klej polistyrenowy to ten do styropianu - lub jego pochodnia.. - mogę się mylić - a może tamten to był polimerowy.. - O!! - chyba tak własnie.. - ale teraz czy mozna zstosować ten zamist polistyrenowego - czy to już nie będzie to samo..??

ewentualnie jak kto może zrobić takie testy z użyciem polimerowego kleju jako lepiszcza.. - ktoś w ogóle próbował?
Gość

Post autor: Gość »

Styropian robi się z polistyrenu.
Gość

Post autor: Gość »

Mieszanka jest boska, na razie dla mnie niezastapiona bo tania i dobra, wczoraj mi prawie odleciala saletra bez dyszy. Paliwo wyszlo mi za drugim razem :]

Pozdrowienia Aleksy B.
Gość

heloooo...!!

Post autor: Gość »

Dalej nikt mi nie odpowiedział - nie pomógł z tą saletrą zadałem pytanie - patr dwa posty wyżej.. - o rodzaj saletry..



czekam z niecierpliwością..



pozdrawiam.
piropirat
**
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32

Post autor: piropirat »

Paliwo kn/su jest bardzo dobre.

Wcześniej opisałem jak zrobić wysoko

energetyczne paliwo R-candy

(niestety usunięto mój post).

Takie paliwo ma niewielki odrzut nawet

bez dyszy.

A rakieta (słabo, ale) poleci nawet na mieszance

nie modyfikowanej.
ODPOWIEDZ