Hamownia - kupię jak najszybciej

urządzenia naziemne
wojtas_q
*
Posty: 25
Rejestracja: piątek, 19 cze 2020, 15:25

Hamownia - kupię jak najszybciej

Post autor: wojtas_q »

Witam. Poszukuję jak najszybciej prostej hamowni do niewielkich silników. Termin do sylwestra. Może ktoś ma coś gotowego na sprzedaż? Pozdro :wink:
Awatar użytkownika
Konrad
***
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 2 lis 2020, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hamownia - kupię jak najszybciej

Post autor: Konrad »

Witam. Sam nie do końca wiem jak to dokładnie działa, ale natknąłem się na informacje na stronie PTR-u, że członkostwo daje korzyść w postaci łatwego dostępu do infrastruktury PTR-u między innymi hamowni. Sam jestem ciekawy jak, gdzie i kiedy można korzystać z takiej hamowni.
PTR.png
PTR.png (43.72 KiB) Przejrzano 4451 razy
Fajnie by było gdyby ktoś kto zna odpowiedzi na te pytania, podzieliłby się z nami odpowiedzią :D .
wojtas_q
*
Posty: 25
Rejestracja: piątek, 19 cze 2020, 15:25

Re: Hamownia - kupię jak najszybciej

Post autor: wojtas_q »

Konrad pisze: niedziela, 13 gru 2020, 09:28 Witam. Sam nie do końca wiem jak to dokładnie działa, ale natknąłem się na informacje na stronie PTR-u, że członkostwo daje korzyść w postaci łatwego dostępu do infrastruktury PTR-u między innymi hamowni. Sam jestem ciekawy jak, gdzie i kiedy można korzystać z takiej hamowni.
PTR.png
Fajnie by było gdyby ktoś kto zna odpowiedzi na te pytania, podzieliłby się z nami odpowiedzią :D .
Wiem, ale jak wyżej - potrzebuję taką hamownię kupić
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hamownia - kupię jak najszybciej

Post autor: Kacper »

Odnośnie korzystania z infrastruktury PTR to mamy dwie lokalizacje:
Gdynia - na terenie starej rzeźni znajduje się teren badawczy PTR. Dysponujemy tu dwiema hamowniami. Pionową do testowania dyszą w dół silników o ciągu do 500N oraz poziomą do 15kN.

Kraków/Rzepiennik Biskupi. Też dwie hamownie. Mała przenośna walizkowa hamownia do testowania silników pionowo dyszą w górę o ciągu do 500N. Stacjonarna hamowania pionowa do testów silników dyszą w dół. Zlokalizowana na terenie obserwatorium astronomicznego w Rzepienniku Biskupim. Obecnie wyposażona w belkę tensometryczną do 5kN ale konstrukcja i lokalizacja pozwala na testy silników o ciągu do 300kN (rozwojowo :wink: ).
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Hamownia - kupię jak najszybciej

Post autor: Vigoniusz »

Kacper dodam w wolnej chwili te informacje na stronę PTRu.
Space is hard.
ODPOWIEDZ