OpenRocket

Dyskusja na temat programów przydatnych w modelarstwie rakietowym (linki, ciekawe strony)
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: OpenRocket

Post autor: Piotrek »

Hej,
Mam takie pytanko co do OR w wersji polskiej
W anglojęzycznej wersji stabilność rakiety wyrażana była w calibrach a optymalną stabilnością był wynik 1,5 cal.
W wersji polskiej stabilność nie jest pokazywana w cal. tylko w IN-ach i nie mam zielonego pojęcia jaka jest tu optymalna wielkość stabilności dla rakiety

Czy może po prostu cale w języku polskim oznaczane ją jaki IN-y i wartość ich jest taka sama ?
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: OpenRocket

Post autor: verex »

rrzepkaa pisze:Hej,
Mam takie pytanko co do OR w wersji polskiej
W anglojęzycznej wersji stabilność rakiety wyrażana była w calibrach a optymalną stabilnością był wynik 1,5 cal.
W wersji polskiej stabilność nie jest pokazywana w cal. tylko w IN-ach i nie mam zielonego pojęcia jaka jest tu optymalna wielkość stabilności dla rakiety

Czy może po prostu cale w języku polskim oznaczane ją jaki IN-y i wartość ich jest taka sama ?

Cześć,
Można to w prosty sposób zmienić. Wchodzisz na górnym pasku w: Edycja ->> ustawienia
I tam edytujesz jednostki, w tym także stabilność.

Pzdr
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
Alex
*
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 3 wrz 2012, 08:32

NOWY OPENROCKET

Post autor: Alex »

Wyszła nowa wersja OpenRocket! Do pobrania tutaj. http://openrocket.sourceforge.net/download.html

Wersja 13.05 zawiera dużo ulepszeń w porównaniu z poprzednią, między innymi rendering modeli rakiet w 3D.
Uwaga: z powodu zmiany formatu plików, wersje programu wcześniejsze niż 12.03 nie będą mogły otwierać plików zapisanych w OpenRocket 13.05.


░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀ POLSKA WERSJA OPENROCKET ▀

Dostałem nowy plik językowy od autorów OpenRocket. Trzeba zrobić jego polską wersję.
Będzie też możliwość uwzględnienia Waszych uwag do poprzedniego tłumaczenia.

Jeżeli ktoś chciałby mi w tym pomóc (a przy okazji poznać systemy TRADOS / MemoQ), to piszcie na: krazzt@gmail.com
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: OpenRocket

Post autor: jaskiniowiec »

Chodzi o tłumaczenie? Możesz wysłać plik tekstowy na maila, może uda się go Adze przetłumaczyc.
Awatar użytkownika
Alex
*
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 3 wrz 2012, 08:32

Re: OpenRocket

Post autor: Alex »

jaskiniowiec pisze:Chodzi o tłumaczenie? Możesz wysłać plik tekstowy na maila, może uda się go Adze przetłumaczyc.
Dzięki za odpowiedź, ale jest pewien mały problem. To jest plik ".properties", taki tekst pomieszany z kodem. Do lokalizacji takich plików zwykle używa się specjalnych programów, które oddzielają tekst od kodu i pozwalają go edytować. Są też edytory WYSIWYG, ale są one dosyć drogie, np. SDL Passolo podstawowa wersja kosztuje około 2000 EUR. Na szczęście można ściągnąć demo ze wszystkimi funkcjami przez 30 dni.

Wiem, że *.properties można otworzyć w MemoQ (do pobrania tutaj http://kilgray.com/files/memoQ-2013-Setup.07.exe), lub Trados 2011 (do pobrania tutaj: http://www.sdl.com/campaign/lt/sdl-trad ... trial.html).

Ponadto jest "pamięć tłumaczeń" z poprzedniej wersji OpenRocket, dzięki której nie tłumaczymy dwa razy tego, co już kiedyś było tłumaczone.
Oba pliki wrzucam tutaj: http://wikisend.com/download/491572/OpenRocket.rar

W razie problemów technicznych z programami służę pomocą.
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: OpenRocket

Post autor: placydo »

Nie wiem jak świeża jest to sprawa, ale jest już możliwość instalowania OpenRocket na urządzeniach z androidem.

Zapisałem się do listy mailingowej projektu. Może jakoś uda mi się jakoś pomóc.
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: OpenRocket

Post autor: Skiba »

Wersja 12.04 na Androida: http://sourceforge.net/projects/openroc ... k/download
Jeżeli nie chcemy włączać komputera do edycji projektu to warto ściągnąć program na smartfona lub tableta. Mobilność to podstawa. :wink:
EDIT: po zainstalowaniu na tablecie stwierdzam że można tylko otwierać pliki .ork i żeby ściągnąć wykresy silników potrzeba połączenia z internetem. Trochę szkoda :roll:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
armagedon2212
*
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 6 lip 2013, 10:07
Lokalizacja: Dąbrowa Białostocka
Kontakt:

Re: OpenRocket

Post autor: armagedon2212 »

Ej jeśli ktoś jeszcze nie wie jak wstawić własny silnik do OR to wytłumaczę

Wchodzisz w OpenRocket>Edycja>Ustawienia>Opcje>Przycisk "Dodaj" i wrzucamy dane silnika w formatach .eng i .rse

Pozdrawiam Armagedon ;)
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: OpenRocket

Post autor: Skiba »

Było to już poruszane na forum.
Jakby ktoś nie wiedział jak to zrobić w linuksie:
Wchodzimy w katalog domowy i naciskamy ctrl+h. Szukamy folderu .openrocket, a w nim znajduje się katalog ThrustCurves. I do niego wklejamy dane o formatach .eng i .rse.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Steve
*
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 3 lis 2013, 09:27

Re: OpenRocket

Post autor: Steve »

Pomógł by mi ktoś z instalacją? Coś jest nie tak...jak ktoś chciał pomóc to na priv piszcie..
"jak zjem, skończy się" Paulo Coelho
ODPOWIEDZ